آنچه در این متن درباره درب فست رول می خوانید :

 • درب فست رول چیست

 • مزایای استفاده از درب صنعتی سریع

 • کاربرد درب فست رول

 • تجهیزات جانبی صنعتی سریع

 • قیمت درب فست رول

 • نتیجه گیری

درب فست رول که در صنعت با اسامی دیگری همچون درب سریع فولدآپ ، درب سریع بازشو و درب صنعتی سریع نیز نامیده می شود در ورودی انبارها و کارخانجات تولیدی که محل تردد لیفتراک و گاری های حمل قطعات می باشد بسیار پرکاربرد است. درب فست از جنس پارچه پی وی سی می باشد. درب سریع فولدآپ بوسیله موتورهای سه فاز در محل هایی که تردد بالایی وجود دارد نصب و راه اندازی می گردد. با توجه به سرعت بالای درب صنعتی سریع علاوه بر سهولت در رفت و آمد کاهش اتلاف زمان برای حمل و نقل کالا از اتلاف انرژی نیز جلوگیری می نماید. شرکت هورمن در ارائه کننده انواع درب فست رول در ابعاد و رنگ های مختلف متناسب با نیاز مشتریان با بالاترین کیفیت تولیدی و خدمات پس از فروش می باشد.

درب سریع

درب فست رول چیست :

Fast Roll Door که به اصلاح از آن به عنوان درب سریع فولدآپ یا درب سریع بازشو نیز یاد می شود سرعت بسیار بالایی در باز و بسته شدن نسبت به سایر درب های اتوماتیک دارد. از این نوع درب صنعتی سریع در مکان های پر رفت و آمد استفاده می گردد تا از اتلاف زمان برای جابجایی وسایل نقلیه و باری مانند لیفتراک و گاری های حمل بار جلوگیری شود.

درب فست رول به صورت هوشمند قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن را براساس ترافیک محل نصب دارا می باشد. بدنه درب صنعتی سریع یا درب سریع فولدآپ از جنس پارچه های PVC می باشد. استفاده از جنس PVC در درب سریع بازشو باعث افزایش طول عمر درب فست رول در برابر تعداد بالای باز و بست درب می شود.

با استفاده از درب فست رول از اتلاف انرژی در سوله و انبار جلوگیری می شود. همچنین استفاده از این درب صعتی سریع در کارخانجات باعث می گردد در فصول مختلف سرد و گرم هنگام عبور لیفتراک و ماشین آلات صنعتی اتلاف انرژی کمتری در محیط کار کارگران بوجود آمده و محیط کار مطلوبتری برای کارگران تولیدی ایجاد گردد.

مزایای استفاده از درب صنعتی سریع :

درب فست رول با توجه به سرعت بالای باز و بسته شدن آن وجنس بدنه درب که از PVC می باشد مزایای فراوانی را بخصوص برای محیط های صنعتی، پالایشگاه ها ، آزمایشگاه ها و انبار و سوله ها دارد که در ادامه به برخی از مهمترین مزایای درب سریع فولدآپ اشاره می کنیم :

 1. کاهش بسیار زیاد اتلاف انرژی

 2. جداسازی محیطهای مختلف با درجه دمایی متفاوت

 3. جلوگیری از ورود آلودگی هوا و آلاینده ها و گرد و غبار به محیط داخل

 4. قابلیت تنظیم سرعت باز و بست درب سریع بازشو

 5. قابلیت استفاده در مکان های با تردد بسیار زیاد در طول شبانه روز

 6. ورود و خروج آسان برای انواع لیفتراک و وسایل نقلیه بدون ترافیک

 7. هزینه پایین تعمیر و نگهداری درب صنعتی سریع حتی در صورت برخورد وسایل نقلیه

 8. امکان استفاده در دمای بین 25- تا 7

درب سریع

کاربرد درب فست رول :

درب فست رول با توجه به مزایای فراوان و ویژگی های منحصر به فردی که دارد کاربردهای فراوانی در صنعت دارد. استفاده از درب سریع فولدآپ سبب کاهش اتلاف انرژی ، جلوگیری از ورود آلودگی به محیط داخلی انبار و سوله و همچنین بهینه سازی رفت آمد برای افراد و وسایل نقلیه مانند لیفتراک می گردد.

مزایای فراوان درب فست که در بالا به آنها اشاره شد سبب استفاده فراوان از آنها در صنایع مختلف می گردد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صنایع بزرگ خودروسازی و قطعه سازی

 • انبار و سوله های نگهداری مواد

 • سردخانه ها و یخچال های بزرگ صنعتی

 • صنایع تولیدات دارویی و مواد بهداشتی

 • اماکنی که امکان ورود گرد و غبار و موجودات مزاحم مانند حشرات است

 • انبار نگهداری غلات

تجهیزات جانبی درب صنعتی سریع :

درب سریع فولدآپ یا درب سریع بازشو یکی از پرکاربردترین انواع درب های اتوماتیک در صنایع می باشد که کاربرد فراوانی در محیط های پر رفت و آمد دارد. از تجهیزات جانبی درب صنعتی سریع می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • سنسور تشخیص لیفتراک یا وسیله نقلیه برای باز شدن درب

 • نوار یا لبه مغناطیسی ( در صورت برخورد با موانع در هنگام بسته شدن به سرعت درب باز می شود )

 • ریموت کنترل ( برای باز و بسته کردن درب توسط ریموت )

 • کلید دستی ( کلید بر روی دیوار نصب شده و برای باز و بسته کردن درب برای عبور افراد )

درب سریع

قیمت درب فست رول :

قیمت درب فست رول بر اساس سفارش مشتری که شامل ارتفاع و عرض محل ورودی برای نصب درب سریع بازشو می باشد تغییر می کند. همچنین از دیگر عواملی که بر روی قیمت درب فست تاثیر می گذارد میزان تردد مورد نیاز از درب صنعتی سریع ، نوع موتور استفاده شده در درب سریع فولدآپ و سیستم کنترلی درب سریع می باشد.

نتیجه گیری :

با توجه به مطالب بالا می توان نتیجه گرفت درب فست رول با توجه به مزایای فراوانی که دارد یکی از درب های کاربردی و پرطرفدار بخصوص در اماکن با تردد بالای صنعتی می باشد. درب صنعتی سریع با کاهش اتلاف انرژی و سهولت تردد نقش بسیار مهمی در جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی در کارخانجات و انبارهای صنعتی می گردند. درب سریع بازشو را می توان بر اساس ترافیک محل نصب ، سرعت باز و بسته شدن آن را تنظیم نمود.

برای آگاهی از شرایط فروش انواع درب سریع بازشو می توانید با کارشناسان ما در هورمن در ارتباط گرفته و ضمن آگاهی از شرایط فروش از مشاوره رایگان کارشناسان هورمن در بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر